24.01.2022

“Не потрібно винаходити велосипед” – дніпровські експерти розкритикували нові правила дорожнього руху

З 1 листопада 2021 року в Україні діють нові правила дорожнього руху. Зміни стосуються розмітки та знаків дорожнього руху. Також документ регулює рух велосипедистів, зокрема розширює поняття велосипедної доріжки та вводить позначення велосипедної смуги та проїзду. Проте деякі експерти не бачать сенсу в новій редакції правил дорожнього руху, оскільки вважають, що це не зменшить кількість ДТП.

Про це під час прес-конференції на телеканалі Відкритий розповів засновник автошколи Микита Нем’ятий.

"Не потрібно винаходити велосипед" - дніпровські експерти розкритикували нові правила дорожнього руху

Нові ПДР поширюються на швидкість руху, розмітку, знаки, правила зупинки та стоянки. Щодо нових знаків – їх понад 30. Насамперед запроваджуються нові заборонні знаки, наприклад, місце концентрації ДТП. Однак це не вплине на безпеку руху – вважає засновник автошколи.

«У разі безпеки дорожнього руху – не потрібно винаходити велосипед, що активно роблять люди, які вносять зміни до українських правил дорожнього руху. Потрібно брати досвід із Європи, де дітей ще у школі вчать ПДР, де велосипедисти несуть таку саму відповідальність за рух, як і автомобілісти. На превеликий жаль, в Україні вигідні ДТП», – вважає експерт.

"Не потрібно винаходити велосипед" - дніпровські експерти розкритикували нові правила дорожнього руху
Никита Немятый

Нагадаємо, у нових правилах запроваджується ще одне обмеження швидкості за межами населених пунктів: забороняється рухатися зі швидкістю понад 110 км/год, якщо елемент дороги, що відокремлює транспортні потоки протилежних напрямків, не виділено широкою суцільною лінією.

Також з 1 листопада на додаток до трьох типів державних доріг (міжнародні, національні та регіональні) вводиться четвертий – територіальний.

Зачеплять нововведення та велосипедистів. З’явиться визначення велосипедної доріжки, велосипедної смуги та велосипедного переїзду (місце перетину перехрестя доріг). А для пішоходів діятимуть нові діагональні пішохідні переходи.

Докладніше про нові правила дорожнього руху дивіться у відео.

Інші статті